CENTRUM HANDLOWE


Aliexpress – bezpieczne handel z Chinami przez internet.

Alipay jest platformą płatności online należącą do Grupy Alibaba.
Poza standardową formą płatności dla kupujących na platformach Grupy Alibaba takich jak Aliexpress.com i Alibaba.com udostępniona została opcja płatności online Alipay Wallet.
Alipay Wallet pozwala na szybkie i sprawne opłacenie zakupów dokonanych na platformach Grupy Alibaba.
Jak otworzyć konto Alipay Wallet
Konto możesz otworzyć poprzez stronę Alipay, która przekieruje Cię na konto Aliexpress.com

Zarejestruj konto na Aliexpress.com, dokonaj weryfikacji adresu email, załącz skan dokumentu ( dowód osobisty, paszport ), po weryfikacji dokumentu zasil konto przelewem, kartą kredytową lub inaczej.
Po zasileniu możesz opłacać zakupy na Aliexpress.com ze swojego konta Alipay.

 


Prezent od sprzedawcy na AliExpress

Gigant należący do Alibaba Group w oznaczeniach naklejanych na przesyłki deklaruje, że zawartość jest prezentem. Co to oznacza? Rafał Stępniewski, prezes zarządu Rzetelna Grupa, w wypowiedzi dla Bankier.pl wyjaśnił, co chiński dostawca zyskuje przez oznaczenie paczki jako “Gift“.

źródło: Bankier.pl

– Oznaczenie paczki jako „Gift” ma znaczenie z punktu widzenia opłat celnych. W kontekście podatku od sprzedaży detalicznej może być również sposobem na obejście opłat, a na pewno utrudnieniem dla firm kurierskich w identyfikacji, czy przesyłka powinna zawierać deklarację sprzedawcy w zakresie podatkowym, czy też nie. Ustawa wskazuje, że opodatkowana ma być sprzedaż B2C, zatem prezent nie podlega pod te przepisy. Analogiczną sytuacją będzie ta, gdzie paczkę nada osoba fizyczna zamiast przedsiębiorcy, w kontekście danych nadawcy. Firma kurierska nie ma technicznych możliwości, by zweryfikować, czy jest to prawda – może faktycznie znajomy z Chin przysłał mi prezent lub po prostu kupił mi coś na miejscu i teraz przesyła. Możemy również odwrócić kierunek i porównywać to z paczkami wysyłanymi z UK albo z USA do rodziny w Polsce. Mogą to być równie dobrze przesyłki wysyłane pomiędzy osobami fizycznymi, ale również nadawane przez firmę – tłumaczy Stępniewski.

źródło: Bankier.pl


ZRÓB to SAM

01062011 Image Banner 750 x 100